Atraskite „Nasdaq CSD“

„Nasdaq CSD“ yra centrinis vertybinių popierių depozitoriumas (toliau – depozitoriumas), vykdantis veiklą Estijoje, Islandijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Vertybinių popierių registravimas depozitoriume rodo bendrovės skaidrumą ir patikimumą bei suteikia daugiau galimybių pristatyti bendrovę visuomenei, kreditoriams ir užsienio investuotojams.

„Nasdaq CSD“ teikia tris pagrindines paslaugas:

  • pirminio vertybinių popierių registravimo (angl.notary services);
  • aukščiausio lygio vertybinių popierių sąskaitų tvarkymo (angl. central maintenance services);
  • vertybinių popierių bei lėšų pervedimo ir atsiskaitymo (angl. settlement services).

Be šių pagrindinių depozitoriumo paslaugų, emitentams teikiamos esminių įvykių paslaugos, informacinės paslaugos (registrų tvarkymas, informacija apie akcininkus, fondų paslaugos, statistiniai duomenys), tarptautinio vertybinių popierių identifikavimo numerio (ISIN) suteikimo ir kitos paslaugos.

Kas yra centrinis vertybinių popierių depozitoriumas, arba trumpiau – depozitoriumas?

Vertybiniai popieriai, pavyzdžiui, akcijos, obligacijos ir fondų vienetai, registruojami depozitoriume. Pagrindinės depozitoriumo funkcijos – saugoti vertybinius popierius ir palengvinti vertybinių popierių perleidimą, kuris atliekamas skaitmeniniu būdu naudojant nematerialią apskaitą. Depozitoriume taip pat atliekama vertybinių popierių sandorių tarpuskaita ir atsiskaitymai.

„Nasdaq CSD“ teikia poprekybinę infrastruktūrą ir įvairias vertybinių popierių paslaugas Baltijos šalių ir Islandijos rinkų dalyviams. Nuo 2022 m. rugsėjo pabaigos aptarnaujama daugiau kaip 6 800 regiono emitentų ir iš viso saugoma daugiau kaip 68 mlrd. eurų vertės turto.

„Nasdaq CSD“ veikla licencijuota pagal Europos Sąjungos centrinių vertybinių popierių depozitoriumų reglamentą (angl. „Central Securities Depository Regulation”, CSDR, toliau – ES depozitoriumų reglamentas) ir prižiūrima atitinkamų nacionalinių priežiūros institucijų. Depozitoriumas naudoja automatinę į Europos „TARGET2-Securities“ (toliau – T2S) platformą integruotą technologiją ir Islandijos centrinio banko RLAA atsiskaitymų sistemą.

100 proc. „Nasdaq CSD SE“ akcijų priklauso „Nasdaq Nordic Ltd“. „Nasdaq CSD SE“ yra vienintelė AS „Pensionikeskus“ savininkė. Pagrindinė „Nasdaq CSD“ patronuojančioji bendrovė yra „Nasdaq Inc.“.

„Nasdaq CSD“ nuosavybės struktūra (anglų k.)

„Poprekybinių paslaugų rinka sparčiai keičiasi, todėl „Nasdaq CSD“ misija – užtikrinti, kad klientai ir investuotojai visuomet galėtų naudotis aukščiausios kokybės paslaugomis.“

Indars Aščuks, Nasdaq CSD generalinis direktorius

Kodėl verta rinktis „Nasdaq CSD“?

Mes teikiame standartizuotos poprekybinės infrastruktūros ir įvairias vertybinių popierių paslaugas Baltijos šalių ir Islandijos kapitalo rinkų dalyviams ir emitentams.

Kaip „Nasdaq“ dalis, teikdami standartizuotas paslaugas ir aptarnaudami klientus, veikiame pagal aukščiausius kompetencijos, efektyvumo ir saugumo standartus. Keturioms Estijos, Islandijos, Latvijos ir Lietuvos vertybinių popierių atsiskaitymo sistemoms naudojama ta pati techninė platforma: Baltijos šalys turi vieningą sąsają su „TARGET2-Securities“ (T2S) platforma, o Islandijos vertybinių popierių atsiskaitymų sistema sujungta su Islandijos centrinio banko RLAA sistema, skirta atsiskaityti už vertybinių popierių sandorius grynaisiais pinigais.

Mūsų klientai gali drąsiai planuoti, tobulinti veiklą ir įgyvendinti savo verslo ateities viziją.

Kur mus rasti?

Centrinis vertybinių popierių depozitoriumas veikia Estijoje, Islandijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Toliau rasite išsamios informacijos apie kiekvieną „Nasdaq CSD“ filialą.

    captcha