„Nasdaq CSD“ palengvina atsiskaitymus:

  • prekiaujant vertybinių popierių biržoje;
  • atliekant nemokestinius pervedimus („FoP“);
  • atliekant ne biržos vienalaikius vertybinių popierių ir piniginių lėšų pervedimus („OTC DvP“);
  • sudarant tarptautinius vertybinių popierių biržos ir ne biržos sandorius per sąsajas su kitais centriniais vertybinių popierių depozitoriumais;
  • atliekant ne biržos sandorių suderinimą.

Informacijos centre rasite atsiskaitymų kalendorių ir darbo valandas.

Atsiskaitymai Baltijos VPAS

 

Atsiskaitymo paslaugos Nasdaq CSD teikiamos pagal TARGET2 vertybinių popierių sistemos (T2S) ir Bendrojo susitarimo (FWA) taisykles. Lėšų pervedimai vykdomi bendroje visos Europos centrinių bankų atsiskaitymo pinigais platformoje T2. T2S reikalavimus atitinkančių vertybinių popierių atveju suderinimo ir atsiskaitymo funkcijos perduodamos T2S, o kitų vertybinių popierių atveju apdorojamos „Nasdaq CSD“ sistemoje.

Atsiskaitymą už „DvP“ pervedimo nurodymų pinigų dalį už T2S reikalavimus atitinkančius vertybinius popierius „Nasdaq CSD“ vykdo per specialias pinigų sąskaitas (DCA) T2S platformoje, o už T2S reikalavimų neatitinkančius vertybinius popierius – per T2 platformos (Eurosistemai priklausančios ir jos valdomos piniginių atsiskaitymų realiuoju laiku sistemos) pinigų sąskaitą.

Atsiskaitymai Islandijos VPAS

 

Islandijos VPAS registruoti vertybiniai popieriai neatitinka T2S reikalavimų, todėl atsiskaitymai grynaisiais pinigais už Islandijos kronomis (ISK) sudarytą „DvP“ sandorį arba atliktą mokėjimą už esminius įvykius vyksta dalyviams priklausančiose specialiose CSD-LOM sąskaitose Islandijos centrinio banko piniginių atsiskaitymų realiuoju laiku sistemoje (RLAA).