Saņemiet LEI kodu no Nasdaq CSD

Juridiskās personas identifikators (LEI kods) ir unikāls pasaules finanšu tirgus dalībnieka identifikators. Tas ir nepieciešams, lai likumīgi veiktu vērtspapīru tirdzniecību. Nasdaq CSD ir akreditēta izdot šo kodu Baltijas valstīs un Ziemeļvalstīs.

Saglabājiet sirdsmieru, jo mēs pasargāsim jūsu LEI kodu.

Nasdaq LEI pakalpojums

Nasdaq LEI ir akreditēts LEI kodu izsniedzējs. Mēs palīdzēsim pieteikties šim kodam un atjaunot vai pārvest jau esošo kodu.

Iesniedziet pieteikumu, un Nasdaq trīs dienu laikā piešķirs jums jaunu LEI kodu.

€79
+PVN
Saņemt LEI kodu

LEI koda reģistrācija un pirmais lietošanas gads

€69
+PVN
Atjaunot LEI kodu

LEI kods jāatjauno katru gadu

Par brīvu
Pārvest LEI kodu

Mēs bezmaksas pārvedīsim LEI kodu uz Nasdaq

Kā izskatās LEI kods?

LEI kodā ir 20 burti un cipari. Tas saista komercsabiedrības ar informāciju, kas ļauj pasaules finanšu tirgos skaidri un unikāli identificēt uzņēmumus. LEI kods atbilst ISO standartam 17442.

LOU identifikators Uzņēmuma identifikators Pārbaudes identifikators
Biežāk uzdotie jautājumi
1. Kam ir nepieciešams LEI kods?

Visām juridiskajām personām, kas veic finanšu instrumentu darījumus vai darbojas globālajos finanšu tirgos, ir jābūt LEI kodam. Uzzināt vairāk par LEI kodu iespējams šeit (angļu valodā).

 

2. Kā LEI kods ir saistīts ar finanšu darījumiem?

LEI kods sasaista juridisko personu ar pamatinformāciju, kas ļauj skaidri un nepārprotami identificēt globālajā finanšu tirgū darbojošās juridiskās personas. LEI kodu izmanto ziņošanai saskaņā ar dažādu regulu prasībām.

 

3. Kāpēc nepieciešams LEI kods?

Juridiskajām personām, kam piešķirtas tiesības sniegt ieguldījumu pakalpojumus, jāziņo uzraudzības iestādēm par klientu veiktajiem finanšu darījumiem, izmantojot LEI kodu. Ja klientam – juridiskajai personai – nav LEI koda, nevar veikt ziņošanas pienākumu, tādējādi darījumus nav iespējams izpildīt. LEI kodu izmanto, lai identificētu puses, kas veic finanšu instrumentu darījumus visā pasaulē.

 

4. Kas izsniedz LEI kodu?

LEI kodus izsniedz Globālo juridisko personu identifikatoru sistēmas (Global Legal Entity Identifier Foundation jeb GLEIF) autorizētās iestādes (Local Operating Units jeb LOU). GLEIF veic darbības kontroli pār LEI izsniegšanas procesa īstenošanu un nodrošina visā pasaulē vienotus standartus globālajā LEI sistēmā. Sistēmu uzrauga īpaša komiteja, ko dibinājusi Finanšu stabilitātes padome (Financial Stability Board) un ko apstiprinājis G-20.

 

5. Vai par LEI kodu ir jāmaksā?

Jā, par LEI koda sākotnējo izsniegšanu un atjaunošanu ir paredzēta maksa.

Cenas:

  • Par LEI koda reģistrēšanu un izsniegšanu: 79 EUR + PVN
  • Par LEI koda ikgadēju atjaunošanu 69 EUR + PVN
  • LEI koda pārvešana NasdaqLEI – bez maksas

PVN summa ir noteikta 21% apmērā, jo Nasdaq CSD SE juridiskā adrese ir Latvijā.

 

6. Kas notiek gadījumā, ja juridiskai personai nav spēkā esoša LEI koda?

Lai atbilstoši izpildītu ziņošanas pienākumu, juridiskās personas LEI kodam ir jābūt spēkā, un tas katru gadu ir jāatjauno. Uzņēmumam, kas sniedz ieguldījumu pakalpojumus, pirms darījuma veikšanas ir pienākums pārbaudīt LEI koda derīgumu.

 

    Vēlaties kļūt par LEI kodu reģistrācijas aģentu?