Publicēts 05.02.24

Viļņa/Rīga/Tallina/Reikjavika, 2024. gada 5. februāris — Nasdaq CSD paziņo par uzlabotas juridisko personu identifikatoru (LEI) iegādes platformas – Nasdaq LEI – ieviešanu. Jaunā platforma ļaus ērtāk un efektīvāk pārvaldīt LEI kodus, kas ir obligāta prasība visām finanšu tirgos iesaistītajām juridiskajām personām.

“Nepieciešamība pēc LEI kodiem pēdējos gados ir pieaugusi regulējošo prasību dēļ,” norāda Nasdaq CSD izpilddirektors Indars Asčuks. “Līdz ar jaunās Nasdaq LEI platformas ieviešanu, varam uzņēmumiem nodrošināt vienkāršāku un uzticamāku veidu, kā pārvaldīt savus LEI kodus, un, ņemot vērā, ka visām juridiskajām personām, kas iesaistītas finanšu tirgos, tostarp vērtspapīru tirdzniecībā, ir jāreģistrējas LEI kodu saņemšanai, esam gandarīti, ka varam nodrošināt uzņēmumus ar vēl vienu kvalitatīvu pakalpojumu”.

Nasdaq LEI (www.nasdaqlei.com) piedāvā:

–  nevainojamu LEI kodu lietojumprogrammu, kurā integrēti vietējie uzņēmumu reģistri, kas ļauj automātiski pieprasīt un atjaunināt ar uzņēmumu saistītos datus;
–  konkurētspējīgas cenas un atlaides ilgtermiņa LEI abonementiem;
–  bezmaksas LEI pārvešanu uz Nasdaq LEI;
–  automātiskus e-pasta paziņojumus bankām vai brokeriem par izmaiņām LEI statusos;
–  elektronisku pilnvaras parakstīšanu.

Turklāt Nasdaq LEI būtiski atvieglo LEI uzraudzību un pārvaldību finanšu iestādēm un citiem starpniekiem, kas to dara savu klientu vārdā, tādejādi nodrošinot efektīvu, nepārtrauktu un normatīvajiem aktiem atbilstošu pakalpojumu. Platforma nodrošina intuitīvu un lietotājam draudzīgu grafisko interfeisu (GUI) un lietojumprogrammas saskarni (API).

Nasdaq CSD ir GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation) akreditēts LEI reģistrēšanas un pārvaldības pakalpojumu sniedzējs 25 valstīs, tostarp Zviedrijā, Dānijā, Islandē, Norvēģijā un Baltijā.

Juridiskās personas identifikators jeb LEI kods ir unikāls pasaules finanšu tirgus dalībnieka identifikators. Tas ir nepieciešams, lai ziņotu par juridiskās personas finanšu darījumiem uzraudzības iestādēm, kā arī likumīgi veiktu vērtspapīru tirdzniecību. LEI kods sastāv no 20 simboliem.

Nasdaq CSD – Nasdaq Centrālā vērtspapīru depozitārijā tiek reģistrēti vērtspapīri, piemēram, akcijas, obligācijas un ieguldījumu fondu daļas. Baltijas un Islandes tirgus dalībniekiem depozitārijs nodrošina pēctirdzniecības infrastruktūru un plašu pakalpojumu klāstu. Pašlaik tas apkalpo vairāk nekā 6800 emitentu Baltijā un Islandē, un tā glabāšanā ir vērtspapīri vairāk nekā 70 miljardu eiro vērtībā. Nasdaq CSD ir licencēts saskaņā ar Eiropas Centrālā vērtspapīru depozitārija regulu (CSDR), tā darbību uzrauga valsts kompetentās iestādes. Depozitārijs izmanto mūsdienīgu datu apstrādes sistēmu, kas ir savienota ar Eiropas vienoto vērtspapīru norēķinu platformu TARGET2-Vērtspapīriem un Islandes Centrālās Bankas norēķinu sistēmu. Vairāk informācijas nasdaqcsd.com

Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) ir globāls tehnoloģiju uzņēmums, kas apkalpo kapitāla tirgus un citas nozares. Nasdaq daudzveidīgais datu, analītikas, programmatūras un pakalpojumu piedāvājums ļauj klientiem optimizēt un ar pārliecību īstenot savu biznesa redzējumu. Lai uzzinātu vairāk par uzņēmumu, tā tehnoloģiskajiem risinājumiem, kā arī karjeras iespējām, apmeklējiet mūs vietnē LinkedIn, X @Nasdaq vai nasdaq.com

Kontakti medijiem:
Sanita Gailāne
sanita.gailane@nasdaq.com
+371 25 277 733