Paskelbta 29.09.21

Nasdaq CSD SE, regioninis Baltijos šalių ir Islandijos centrinis vertybinių popierių depozitoriumas, bendradarbiaudamas su investicine bendrove „Mintos“, suteikiančia galimybes investuoti į paskolomis užtikrintus vertybinius popierius, sukūrė technologinį sprendimą automatizuotam finansinių priemonių tarptautinių identifikacinių numerių (ISIN kodų) suteikimui. Ši nauja paslauga – pirmoji tokio pobūdžio paslauga Baltijos šalių regione ir viena iš pirmųjų Europoje.

 

Nasdaq CSD ir „Mintos“ bendradarbiavimas keičia ISIN kodų suteikimo tvarką. Nasdaq CSD ir „Mintos“ sukūrė greitą skaitmeninį sprendimą, kuris apdoroja prašymus suteikti ISIN kodus  per keletą sekundžių. Įdiegus šią naują technologiją, bendrovė Nasdaq CSD išplėtė savo paslaugų portfelį, pasitelkdama modernų skaitmeninį sprendimą, kurį vystė ir sukūrė abiejų bendrovių informacinių technologijų profesionalų komandos.

 

Investicinė bendrovė „Mintos“ netrukus pradės siūlyti galimybę investuoti į finansines priemones – skolos vertybinius popierius (angl. Notes).  Siekiant tinkamai vykdyti  teisės aktų reikalavimus ir suteikti papildomas garantijas investuotojams, skolos vertybiniams popieriams bus suteiktas ISIN kodas. ISIN kodus suteiks Nasdaq CSD, veikiantis kaip Nacionalinė numeravimo agentūra (angl. National Numbering Agency) Latvijoje, Estijoje, Lietuvoje ir Islandijoje. Tokiu būdu Nasdaq CSD įgyvendins „Mintos“ poreikį nedelsiant gauti,  priskirti ir paskirstyti ISIN kodus per taikomųjų programų sąsajos (angl. API) sprendimą.

 

„Džiaugiamės, galėdami pasiūlyti šią visiškai automatizuotą, 24 val. per parą visomis savaitės dienomis veikiančią ISIN kodų suteikimo paslaugą, kuri pasitarnaus mūsų klientams, patenkins jų išmanių ir visiškai automatizuotų technologinių sprendimų poreikį. Mūsų tikslas – nuolat plėsti novatoriškų priemonių asortimentą ir sekti technologinius pokyčius, siekiant užtikrinti, kad klientai ir investuotojai turėtų galimybę naudotis saugiais ir efektyviais pasaulinio lygio  poprekybiniais produktais ir paslaugomis“,  – sako  Nasdaq CSD vadovas Indars Aščuks. „Vertiname „Mintos“ komandos pastangas ir tikimės sėkmingai bendradarbiauti ateityje, kuriant bei vystant inovatyvias paslaugas  poprekybinėje  paslaugų rinkoje“,  – sako Nasdaq CSD vadovas.

 

„Šis bendradarbiavimas buvo nepaprastai svarbus artėjančiam skolos vertybinių popierių – naujų finansinių priemonių, skirtų investicijoms per „Mintos“, siūlymui. Džiaugiamės, jog turime partnerį, Nasdaq CSD, pasirengusį kartu su mumis kurti ir vystyti šį sprendimą ateityje. Tai atskleidžia Nasdaq CSD,  finansinių paslaugų sektoriaus lyderio brandą ir pozicijas nuolat besivystančiose finansų rinkose. Šis bendradarbiavimas yra puikus pavyzdys, kaip ilgametę patirtį ir žinias turintys finansų sektoriaus dalyviai ir finansinių technologijų bendrovės gali dirbti išvien ir vystyti dinamiško finansinių technologijų sektoriaus potencialą“,  – sako vienas iš „Mintos“ steigėjų ir generalinis direktorius Martins Sulte.

 

Apie Mintos

 

Investicijų bendrovė „Mintos“, pradėjusi veiklą 2015 m., yra priežiūros institucijų reguliuojama finansinių paslaugų bendrovė. Šiuo metu Mintos rengiasi tiekti paslaugas, susijusias su finansinėmis priemonėmis, išleistomis paskolų pagrindu. Šios paslaugos yra teikiamos kruopščiai atrinktų alternatyvaus skolinimosi bendrovių iš viso pasaulio.  Pelniusi ne vieną apdovanojimą,  bendrovė „Mintos“ turi per 430 000 registruotų vartototojų, iš viso pritraukta kapitalo per 7 mlrd.  eurų.  Europoje bendrovė užima 45%  rinkos dalį ir yra lyderė šiame regione. Bendrovė „Mintos“ yra prižiūrima Latvijos Finansų ir kapitalo rinkos komisijos, veikianti pagal MiFID II. Sužinokite daugiau apie įmonę socialiniuose tinkluose Facebook, LinkedIn arba  „Twitter” @Mintos.

 

Apie Nasdaq

 

Nasdaq (NASDAQ: NDAQ) yra pasaulinė technologijų bendrovė, teikianti paslaugas kaiptalo rinkoms ir kitoms pramonės šakoms. Platus duomenų, analizės, programinės įrangos ir paslaugų spektras leidžia klientams patikimai optimizuoti ir įgyvendinti savo verslo vizijas. Daugiau informacijos apie bendrovę, technologinius sprendimus bei karjeros galimybes rasite čia: LinkedIn, Twitter @Nasdaq, arba www.nasdaq.com.

 

Apie Nasdaq CSD

 

Nasdaq CSD SE (SocietasEuropaea) yra regioninis Islandjos ir Baltijos šalių centrinis vertybinių popierių depozitoriumas, vykdantis veiklą Islandijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Jis suteikia poprekybinę infrastruktūrą ir teikia platų vertybinių popierių paslaugų spektrą Baltijos šalių rinkos dalyviams. Šis CSD yra svarbiausias Islandijos ir Baltijos šalių finansų rinkos elementas, naudojamas atsiskaityti už akcijas bei kitus bendrovių ir vyriausybių išleistus vertybinius popierius per atskiras vertybinių popierių atsiskaitymo sistemas, kurių veikla reglamentuojama pagal Islandijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos įstatymus. Nasdaq CSD yra licencijuotas pagal Europos Sąjungos centrinių vertybinių popierių depozitoriumų reglamentą (CSDR), jo veiklą prižiūri Baltijos šalių reguliavimo institucijos, bendradarbiaujančios pagal CSDR. Depozitoriumas naudoja šiuolaikinę, į Europos T2S platformą integruotą automatizuoto atsiskaitymų apdorojimo technologiją. Nasdaq CSD depozitoriumas priklauso Nasdaq įmonių grupei, kurios vadovaujančioji patronuojančioji bendrovė yra Nasdaq, Inc., kuri teikia vertybinių popierių prekybos bei poprekybines paslaugas daugiau nei 50 pasaulio šalių. Daugiau informacijos rasite čia: nasdaqcsd.com

 

„Nasdaq CSD ” kontaktai žiniasklaidai

Dace Bulte

Dace.bulte@nasdaq.com

+371 67 212 431

 

Bendrovės „Mintos” kontaktai žiniasklaidai

Selma Karadza

communications@mintos.com