Paskelbta 05.02.24

Vilnius/Ryga/Talinas/Reikjavikas, 2024 m. vasario 5 d. Nasdaq (NDAQ) praneša, kad „Nasdaq CSD“ pradėjo naudoti patobulintą juridinio asmens identifikatoriaus (angl. „Legal Entity Identifier“, LEI) paslaugų platformą, kuri vadinsis „Nasdaq LEI“ ir leis paprasčiau bei efektyviau išduoti ir valdyti LEI kodus. Visi finansų rinkose dalyvaujantys juridiniai asmenys privalo turėti LEI kodus.

„Pastaraisiais metais LEI kodų poreikis išaugo dėl reguliacinių reikalavimų. Su „Nasdaq LEI“ dabar galime pasiūlyti paprastesnį ir patikimesnį būdą bendrovėms efektyviai valdyti savo LEI kodus, kurie yra reikalingi visiems juridiniams asmenims, dalyvaujantiems finansų rinkose, įskaitant prekybą vertybiniais popieriais“ – sako Audrius Žakas, „Nasdaq CSD“ Lietuvos filialo vadovas.

Nasdaq LEI“ paslaugų platforma siūlo:

–  vientisą LEI kodo naudojimą, kuris integruotas su vietiniais verslo registrais, kad būtų galima automatiškai gauti ir valdyti duomenis;
–  daugiametes LEI prenumeratas;
–  konkurencingas kainas ir nuolaidas, taikomas daugiametėms LEI prenumeratoms;
–  galimybę nemokamai perkelti LEI kodus;
  integruotus pranešimus bankams arba finansų maklerio įmonėms apie LEI įvykius;
–  skaitmeninio įgaliojimo pateikimą.

Be to, „Nasdaq LEI“ palengvina darbą finansų įstaigoms ir kitiems tarpininkams, kai reikia stebėti ir valdyti LEI savo klientų vardu, užtikrinant veiksmingą prisijungimą, nenutrūkstamą paslaugų teikimą ir padedant laikytis teisės aktų reikalavimų. Platformoje sukurta intuityvi ir patogi grafinė vartotojo sąsaja (angl. GUI) ir aplikacijų programavimo sąsaja (angl. API).

„Nasdaq CSD“ yra akredituotas Pasaulinio juridinių asmenų identifikatorių fondo (angl. „Global Legal Entity Identifier Foundation”, GLEIF) teikti LEI išdavimo ir valdymo paslaugas 25 šalyse, įskaitant Švediją, Daniją, Islandiją, Norvegiją ir Baltijos šalis.

 LEI kodas yra 20-ties skaitmenų bei raidžių kodas, kuris susieja verslo subjektus su pagrindine informacine nuoroda, aiškiai identifikuojant pasaulinėse finansų rinkose veikiančias įmones. LEI atlieka svarbų vaidmenį identifikuojant finansiniuose sandoriuose dalyvaujančius juridinius asmenis ir yra neatsiejama reguliavimo ataskaitų teikimo ir priežiūros pasauliniu lygmeniu dalis.

„Nasdaq CSD“ valdo regioninius centrinius vertybinių popierių depozitoriumus ir teikia po prekybinę infrastruktūrą ir įvairias vertybinių popierių paslaugas Baltijos šalyse ir Islandijoje. Depozitoriumas saugo daugiau kaip 70 mlrd. eurų ir aptarnauja emitentus bei dalyvius Baltijos šalyse ir Islandijoje. „Nasdaq CSD“ veikla licencijuota pagal Europos Sąjungos centrinių vertybinių popierių depozitoriumų reglamentą (angl. „Central Securities Depository Regulation”, CSDR) ir prižiūrima atitinkamų reguliavimo institucijų. Depozitoriumas naudoja automatinę į Europos T2S platformą integruotą technologiją ir Islandijos centrinio banko RLAA atsiskaitymų sistemą. „Nasdaq CSD“ yra Nasdaq grupės dalis. Norėdami sužinoti daugiau, apsilankykite adresu: nasdaqcsd.com. 

Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) yra pasaulinė technologijų bendrovė, teikianti paslaugas kapitalo rinkoms ir kitiems ekonomikos sektoriams. Plati mūsų siūlomų duomenų, analitikos, programinės įrangos ir paslaugų pasiūla leidžia klientams patikimai optimizuoti ir įgyvendinti savo verslo vizijas. Norėdami daugiau sužinoti apie bendrovę, jos technologinius sprendimus ir karjeros galimybes, apsilankykite mūsų puslapiuose LinkedIn, X @Nasdaq arba nasdaq.com.

Kontaktai žiniasklaidai:
Birutė Jocaitė – Šliurpienė
birute.jocaitesliurpiene@nasdaq.com
+370 61546123