Avaldatud 25.05.20

Nasdaq teatab, et Islandi väärtpaberite keskdepositoorium ühineb Balti regionaalse väärtpaberite keskdepositooriumiga Nasdaq CSD SE. Ühinemise järel tegutseb Nasdaq CSD neljal turul: Eestis, Lätis, Leedus ja Islandil. Nasdaq CSDga liitumise järgselt saab Islandi turg  täieliku juurdepääsu Nasdaq CSDs kasutusel olevale väärtpaberite arveldussüsteemi funktsionaalsusele ja olemasolevatele ühendustele teiste depositooriumitega, et pakkuda kõrgeimatele rahvusvahelistele standarditele vastavat teenust nii koduturu kui rahvusvahelistele klientidele.

 

„Meie ühinemine Nasdaq CSDga ja sellega kaasnev sisenemine rahvusvahelisele väärtpaberite arveldamise turule on oluline teetähis meie klientide ja Islandi väärtpaberituru jaoks tervikuna,“ ütles Nasdaq CSD Islandi filiaali juht Magnus Asgeirsson. „Tegemist on olulisima taristu ja tehnoloogilise saavutusega Islandi väärtpaberiturul viimase 20 aasta jooksul.“

 

Nasdaq CSD oli 2017. aastal esimene väärtpaberite keskdepositoorium Euroopas, kellele anti tegevusluba uue Euroopa väärtpaberite keskdepositooriumite regulatsiooni (CSDR) alusel. Äsja sai Nasdaq CSD litsentsi pakkuda teenuseid ka Islandil. Nasdaq CSDga ühinemine tähendab muuhulgas, et ka Nasdaq CSD Islandi filiaalis võetakse kasutusele CSDR-ile vastav juhtimis- ja tegevusmudel.

 

„Tehingujärgsete teenuste turg on järjepidevas muutuses ja Nasdaq CSD eesmärk on pakkuda meie turgudel olevatele ettevõtetele ja investoritele parimaid teenuseid,“ ütles Nasdaq CSD juhatuse liige ja Nasdaq CSD Eesti filiaali juht Kristi Sisa. „Islandi filiaali liitumisega laiendame oma teenuste portfelli ja muudame teenusepakkumise veelgi tõhusamaks. “

 

Nasdaq CSD on väärtpaberite keskdepositoorium, mis tegutseb Eestis, Islandil, Lätis ja Leedus. Nasdaq CSD-l on finantsturul oluline roll, pakkudes väärtpaberite arveldus- ja haldusteenuseid nii riigi- kui erasektori emiteeritud väärtpaberitele. Nasdaq CSD on litsentseeritud Euroopa väärtpaberite keskdepositooriume käsitleva Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määruse alusel ja on kohalike finantsinspektsioonide järelevalve all. Nasdaq CSD kuulub Nasdaqi gruppi. Vaata täpsemalt: nasdaqcsd.com.

 

Lisainfo:

Ott Raidla

Nasdaq Tallinn

Kommunikatsiooni- ja turundusjuht

Tel: +372 640 8862

Mobiil: +372 5552 4824

ott.raidla@nasdaq.com