Avaldatud 24.08.20

Nasdaq CSD teatab, et möödunud nädalavahetusel tehti edukalt viimane samm – IT-süsteemide liitmine – ühendamaks Islandi väärtpaberite keskdepositooriumi Nasdaq CSDga. Islandi väärtpaberikeskuse juriidiline ühinemine Nasdaq CSDga toimus 24. mail 2020.

Nüüdsest on Islandi turul täielik juurdepääs Nasdaq CSDs kasutusel olevale väärtpaberite arveldussüsteemi funktsionaalsusele ja olemasolevatele ühendustele teiste depositooriumitega, et pakkuda kõrgeimatele rahvusvahelistele standarditele vastavat teenust nii koduturu kui rahvusvahelistele klientidele.

Nasdaq CSD tegutseb neljal turul: Eestis, Lätis, Leedus ja Islandil. Nasdaq CSD üle teostavad järelevalvet Balti ja Islandi finantsjärelevalveasutused.

Nasdaq CSD oli 2017. aastal esimene väärtpaberite keskdepositoorium Euroopas, kellele anti tegevusluba uue Euroopa väärtpaberite keskdepositooriumite regulatsiooni (CSDR) alusel.

Seoses liitumisega ei ole vaja Nasdaq CSD klientidel ja koostööpartneritel ise midagi ette võtta. Nasdaq CSD teenuste pakkumine kohalikel turgudel jätkub samamoodi nagu varem.